intel

Masaüstüne geçiş Kayıt Giriş

Kalp ritminden şifre

Bionym isimli bir teknoloji firması, kalp ritmini şifreye dönüştüren bir bilezik geliştirdi

NYMI isimli bilezik, kullanıcının kişiye özel olan kalp ritmini okuyor ve böylece sahibini tanıyarak çevresindeki dijital uygulamalarda gerekli olan şifre işlemlerini otomatik olarak gerçekleştiriyor. Çevresindeki uyumlu cihazlarla kablosuz olarak sürekli bağlantı halinde olan kişisel şifre bileziği bu sayede marketlerde otomatik ödeme yapmaktan, tabletin açılış ekranında ekran şifresini girmeye, evdeki, iş yerindeki bilgisayarları, akıllı cihazları çalıştırmaya, otomobilin biometrik tanıma sistemiyle iletişim kurmaya kadar pek çok görevi yerine getiriyor.

Teknoloji kullanıcıları arasında, biyometrik şifreleme sistemlerinin zor kullanarak ele geçirilebilecek en kolay yöntem olduğunu ileri sürerek cihazın güvenliğini sorguluyorlar ancak bu, cihaza olan yoğun ilgiyi engellemiyor zira şimdiden 25 bin kişi, 99 dolar fiyatındaki ürünü sipariş vermiş durumda. Cihazın önümüzdeki sene piyasaya çıkması planlanıyor.

Yeni şifre bileziği NYMI hakkında yayınlanan tanıtım videosu da büyük ilgi görüyor. Videoyu aşağıda seyredebilirsiniz. 

 

Ek Bilgiler

  • İlgili tarihler: Salı, 31 Mayıs 2016
Bu öğeyi oyla
(1 Oy)
  • Orhan

    Güzel düşünülmüş ama söz konusu bilekliği herkes takmak isteyecek diye birşey yok. Özellikle bayanlar, kıyafetiyle, giyimi kuşamıyla uyum sağlamayacak olan bu bilekliği takmaz :) Ya da her kıyafet için farklı renk bileklik almak zorunda kalır.

    posted by Orhan Pazartesi, 16 Eylül 2013 15:02 Yorum Bağlantısı

Yorum

Yıldız (*) imi ile işaretlenmiş alanların doldurulması zorunludur. Yorum yazarken, bu alanları eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun.

başa dön